زندگی یعنی آموختن صلح، نه با دیگران...بلکه باخودت ... +++ لذت بخش ترین چیز در زندگی انجام دادن کاری است که دیگران می گویند نمی توانیم. +++ خودت آن تغییری باش که دوست داری در دنیا ببینی (گاندی) +++ یک سفر هزاران مایلی، با برداشتن همون قدم اول شروع میشه +++ موفقیت؛ مجموعه ای از تلاش های کوچک روزانه است. +++ کیفیت زندگی شما را نوع سوالاتی تعیین می کند که از خود می پرسید.
  • slide001 0.jpg
  • slide0021.jpg
  • slide0022.jpg
  • slide005.jpg

فریتز پرلز

Fritz%20perls 

فردریک سالمون پرلز (متولد 8 جولای 1893 ، برلین – فوت 14 مارس 1970 شیکاگو ) مشهور به فریتز پرلز، آلمانی الاصل و روانکاو و روان درمانگر یهودی می باشد.

وی گشتالت درمانی را پایه گذاری نمود. از دهه 1940با همسرش لورا پرلز این علم را گسترش داد و در سال 1964 در ایالت کالیفرنیا با انجمن اسالن همکاری نمود. این همکاری صرفاً جهت داشتن ارتباطات علمی بود و به گشتالت تراپی و روانشناسی گشتالت تراپی "هانس جرگر والتر" ارتباطی مربوط نمی شد.

در گشتالت تراپی هدف بالا بردن آگاهی و همچنین داشتن آگاهی از همبستگی همه احساسات موجود در رفتارها و ارتباطات بین شما و محیط اطراف است.

فریتز پرلز در حیطه روانکاوی برای بیان عبارت "نیایش گشتالت تحقیقات زیادی را بعمل آورد. این موضوع مخصوصاً در دهه 1960 وقتی اثر "اصول استقلال فردی (فردگرایی) وی پذیرفته شد، توجه زیادی را به خود جلب کرد.

شرح زندگی

فریتز پرلز متولد 1893در برلین آلمان بود و در نظر داشت مانند دایی نامدارش "هرمان استاب" به دستگاه قضایی بپیوندد اما بجای آن در داروشناسی تحصیل کرد. بعد از مدتی در ارتش آلمان، در جنگ جهانی اول دوره دید و در مقطع دکتری فارغ التحصیل گردید. فریتز پرلز در ابتدا مجذوب "ویلیام ریچ" و سپس جذب درمان و کارهای "زیگموند فروید" شد.

او در سال 1930 با لورا پرلز( متولد لورا پوسنر) ازدواج کرد که ثمره آن دو فرزند به نام های رینیت و استفان بود.

در 1933 که هیتلر به قدرت رسید، فریتز پرلز، لورا و فرزند بزرگشان رینیت، به سمت هلند و یک سال بعد به سمت آفریقای جنوبی مهاجرت کردند. در آنجا فریتز پرلز در سال 1941 کتاب "خودپسندی و غرور، گرسنگی و تجاوز" را نوشت. (انتشار در سال 1942). همسرش لورا در نوشتن این کتاب با او مشارکت کرد اما او غالباً از همسرش نامی نبرده است. در سال 1942 فریتز پرلز به ارتش آفریقای جنوبی پیوست. در آنجا بعنوان روانشناس ارتش تا سال 1946 با درجه سروانی خدمت کرد.

در سال 1946به سمت نیویورک حرکت کرد. در نیویورک فریتز پرلز ابتدا همکاری مختصری با "کارن هورنی" و سپس با ویلیام ریچ داشت. در حدود سال 1947 پرلز از "پال گودمن" برای نوشتن بعضی دست نوشته ها درخواست کمک کرد، که در نتیجه با هم و نیز با مشارکت رالف هفرلین و گودمن ، "گشتالت تراپی" را رواج داد.

فریتز پرلز در سال 1960 به کالیفرنیا رفت و خدمات آزمایشگاهی اش را بعنوان یکی از اعضای " انجمن ایسالن "در بیگ سور ادامه داد. تا اینکه آمریکا را برای شروع تشکیل یک جامعه گشتالت در دریاچه کویچن در جزیره ونکوور کانادا در سال 1969 ترک کرد و بعد از یک سال در 14 مارس سال 1970 در اثر ناراحتی قلبی در شیکاگو بعد از جراحی در لویس ایر در بیمارستان "ویس ممورال" از دنیا رفت.

 www.alborznlp.com