زندگی یعنی آموختن صلح، نه با دیگران...بلکه باخودت ... +++ لذت بخش ترین چیز در زندگی انجام دادن کاری است که دیگران می گویند نمی توانیم. +++ خودت آن تغییری باش که دوست داری در دنیا ببینی (گاندی) +++ یک سفر هزاران مایلی، با برداشتن همون قدم اول شروع میشه +++ موفقیت؛ مجموعه ای از تلاش های کوچک روزانه است. +++ کیفیت زندگی شما را نوع سوالاتی تعیین می کند که از خود می پرسید.
  • slide001 0.jpg
  • slide0021.jpg
  • slide0022.jpg
  • slide005.jpg

مصاحبه با روزنامه جام جم

 برای ارتقای سطح آگاهی شهروندان استان البرز در مورد NLP یا برنام ریزی عصبی- کلامی با مدیر مسوول موسسه تفکر برتر، هنر زندگی (نماینده رسمی کانون NLP ایران در استان البرز) مصاحبه کردیم و سوالاتی در این زمینه پرسیدیم که حاصل این گفتگوی صمیمانه در پی می آید:

Gozareshjamjam

کمی از تخصص و مهارت خود در این زمینه برای خوانندگان جام جم بگویید؟

با عرض سلام خدمت شما و خوانندگان روزنامه جام جم، سهیلا سروش نیا هستم فارغ التحصیل در رشته NLP، اناگرام (شخصیت شناسی)، برنامه ریزی اریکسونی و EMDR از موسسه Body & Mind Conception و Acceder فرانسه. در سال 1387 با NLP در کانون NLP ایران آشنا شدم و بعد از گذراندن دوره مربیگری تحت نظر و نمایندگی استاد ارجمند جناب دکتر کوروش معدلی (بنیانگذار NLP آکادمیک در ایران) تصمیم گرفتم تا این علم کاربردی را در اختیار شهروندان قرار دهم و تحت نمایندگی این کانون، از دی ماه 1391 رسما فعالیتم را در این خصوص در استان البرز آغاز نمودم.

همانطور که گفتید موسسه شما نماینده رسمی کانون NLP در استان البرز می باشد، کمی در این باره توضیح دهید؟

کانون NLP ایران در سال 1385 توسط دکتر کوروش معدلی (بنیانگذار NLP آکادمیک، اناگرام، برنامه ریزی اریکسونی و کوچینگ در ایران) تاسیس شده و ایشان که فارغ التحصیل این علوم از فرانسه می باشند، نمایندگی موسسه Body & Mind Conception و Acceder را در اختیار دارند. از زمان تاسیس؛ دوره ها، کارگاه ها و سمینارهای کانون NLP که با استاندارد بین المللی عرضه می شوند، با استقبال بی نظیر مردم روبرو شده و هزاران نفر این علوم را فراگرفته و در زندگی خود به کار بسته اند. هدف این است که مردم استان ها و شهرهای دیگر میهن عزیزمان نیز بتوانند از این علوم بهره ببرند و امیدوارم که بتوانم به عنوان نماینده کرج، در زندگی همشهریانم تاثیرگذار باشم.

لطفا در مورد NLP بیشتر توضیح دهید و اینکه چگونه باعث ایجاد تغییر می شود؟

NLP مخفف سه کلمه (Neuro Linguistic Programming) است که به چگونگی برنامه ریزی ذهن توسط کلام می پردازد؛ اکثر ما انسان ها زندانیان ذهن خود هستیم که توسط رفتارها و باورهای دوران کودکی، اجتماع، خانواده، مدرسه و ... برنامه ریزی شده است. این باورهای محدود کننده به تدریج خود را در تصمیم هایی که برای زندگی مان می گیریم نشان می دهند. بسیاری از ترس ها، خاطرات بد، عادت ها و رفتارهای نادرست، عدم اعتماد به نفس و ... مانع از این می شوند که به موقعیت مطلوب مانند موفقیت تحصیلی، شغلی، مالی، برقراری یک ارتباط موثر با همسر، رئیس، همکار، دوست و ... برسیم. NLP این امکان را به ما می دهد تا با استفاده از تکنیک های کاربردی بتوان این برنامه های از پیش تعیین شده را از بین برده و با برنامه های بهتری جایگزین نمود. زیرا انسان موجودی برنامه ریزی شده و قابل برنامه ریزی مجدد است.

دوره های علمی و آکادمیک این مجموعه به چه صورت می باشند؟

دوره تکنسین NLP شامل بیش از 50 ساعت آموزش کاربردی است که در چهار ترم برگزار می شود. مباحث این چهار ترم عبارتند از: شناخت ذهن و برنامه ریزی آن، تکنیک های برقراری ارتباط موثر، هدفسازی علمی (فرمول هدف سازی انسان های موفق)، تکنیک های رفع موانع ذهنی (اضطراب، استرس، ترس، خاطرات منفی، عدم اعتماد به نفس و ...)

دوره اناگرام (شخصیت شناسی- شخصیت های نه گانه و نحوه برقراری ارتباط با هر کدام)

لطفا راه های ارتباطی با موسسه را ذکر نمایید؟

علاقمندان به دوره های موسسه می توانند با شماره تلفن های 34499520-34499517 و بخش روابط عمومی 09356392745 تماس حاصل نمایند. 

وبسایت موسسه: www.alborznlp.com

کانال تلگرام: 

AlborzNLPcenter@

اینستاگرام: 

Instagram.com/nlpkaraj

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید