زندگی یعنی آموختن صلح، نه با دیگران...بلکه باخودت ... +++ لذت بخش ترین چیز در زندگی انجام دادن کاری است که دیگران می گویند نمی توانیم. +++ خودت آن تغییری باش که دوست داری در دنیا ببینی (گاندی) +++ یک سفر هزاران مایلی، با برداشتن همون قدم اول شروع میشه +++ موفقیت؛ مجموعه ای از تلاش های کوچک روزانه است. +++ کیفیت زندگی شما را نوع سوالاتی تعیین می کند که از خود می پرسید.
  • slide001 0.jpg
  • slide0021.jpg
  • slide0022.jpg
  • slide005.jpg

اناگرام (تیپ های شخصیتی نه گانه)

شخصیت بیانگر آن دسته از ویژگیهای فردی است که الگوهای ثابت رفتاری را نشان می دهد. مکاتب مختلفی در روانشناسی و روانپزشکی وجود دارند که انسان را از دیدگاه های مختلف طبقه بندی می کنند.

از جمله یونگ، میرز- بریگز، هالند، ... همه تقسیم بندی ها به شناخت انسانها بسیار کمک کرده است اما تقسیم بندی که اناگرام ارائه می دهد کاملا کاربردی و ملموس است و به جز حیطه روانشناسی در علوم دیگر مثل مدیریت، جامعه شناسی هم بسیار تاثیر گذار بوده است بطوریکه امروزه نحوه گزینش و استخدام و جابه جایی منابع انسانی در سازمانها و شرکتهای بزرگ بر اساس هماهنگی تیپ شخصیتی فرد با شغل مورد نظر صورت می گیرد که در واقع هیچ مکتب دیگری بجز اناگرام در این بخش تا این حد قوی عمل نکرده است. در اناگرام متوجه می شویم هر تیپی چگونه عمل می کند چگونه فکر می کند چطور احساس می کند و ریشه های تحولی این تیپ از کجا ناشی می شود .

 

اناگرام نقطه شروع مشخصی ندارد مربوط به 2000 سال قبل است و سینه به سینه انتقال پیدا کرده در قرون وسطی این مکتب در خاورمیانه و ایران منسجم شده است. فردی که انسجامی به این مکتب داد گورجیف بود سپس شاگردان وی از جمله اسکار ایچازو، کلودیو نارانجو و .... آنرا به شکل امروزی در آورده اند.

در اناگرام افراد به نُه تیپ شخصیتی اصلی تقسیم می شوند هر تیپ علایق، نیازها، ترس ها و هیجانهای خاص خودش را دارد با شناخت تیپ شخصیتی افراد می توانیم پیش بینی کنیم که او دنیا را چطور می بیند، در مواقع فشارهای عصبی چگونه عمل می کند، در فضای امن چگونه رفتار می کند، در ارتباطاتش چگونه است و چه نقاط ضعف و قوتی دارد؟

ضمن اینکه شناخت تیپ های شخصیتی می تواند نقطه عطفی در زندگی فرد باشد باید آگاه بود که برای توجیه نقاط ضعف شخصیتی بکار گرفته نشود همانطور که نباید به مبارزه و جدل با آن پرداخت بلکه باید خود را از تسلط کامل تیپ مربوط به خود بیرون آورده و آگاهانه بسوی یکپارچگی هدایت کند.

در شخصیت شناسی جایگاه هر تیپ مشخص است ولی اینکه فرد در چه مرحله از تیپ شخصیتی خود قرار دارد مشخص است بنابراین تقسیم بندی یک بعدی نمی تواند جوابگوی درستی برای شخصیت شناسی باشد. هر تیپ در یکی از این سه مرحله رشد قرار دارد: سالم، متوسط و ناسالم. که هر یک از اینها خود به سه لایه تقسیم می شود.(مجموعا نُه لایه)

تقسیم بندی تیپ های شخصیتی

توجه به مراحل مختلف رشد شخصیتی بسیار ضروریست زیرا نمایانگر تفاوتهای بین افراد مختلف یک تیپ شخصیتی است. بیاد داشته باشیم که 2 فرد دارای تیپ شخصیتی یکسان اگر یکی در مرحله سالم و دیگری در مرحله ناسالم باشند می توانند تفاوتهای زیادی با هم داشته باشند.

از آنجایی که انسان به دلایلی چون برقراری ارتباطی راحت تر و پیش بینی رفتار دیگران میل  به طبقه بندی موضوعات دارد این طبقه بندی به گونه ای انجام شده که بتوانیم به خوبی رفتارهای خود و دیگران را حـس کرده، مشاهده کنیم و در زندگی خود به سوی رشد گام برداریم .

تأ کید این مکتب بر این است که هریک از ما زاویه ی دید منحصر به فردی به دنیا داریم، با این وجود انسان هایی که دریک تیپ شخصیتی جای دارند دیدشان به هم شبیه تر است. بسی جای شگفتی است چرا كه با توجه به آنچه گفته شد، انتظار  آن می رود شبا هت های بسیار فاحشی را بین انسان ها ببینیم، امّا در ظاهـــر چنین به نظر نمی رسد، بدین علت كه حتی انسان هایی كه در یك تیپ شخصیتی جای دارند از نظر میزان رشد یافتگی در یك حد نیستند؛ و امّا پرداختن به علل دیگر نیازمند آن است كه با تیپ های شخصیتی آشنا شده باشیم.

برای اینكه نقش واقعی مردم را در زندگی خود دریابیم، كافی است از قالب های فكری و حسی خود خارج شده و خود را در جایگاه تفكری آن ها قرار دهیم. نكته دیگری كه این مكتب بر آن تأ كید می كند  "مشاهده درون" است؛ تا بدین وسیله بتوانیم به ویژگی های خود پی ببریم. بزرگان این مكتب بر این باورند كه خود آدمی بهترین منبع برای تیپ شخصیتی اش است. كلام آخر اینكه با آموزش مكتب انیاگرام ویژگی های خویش و دیگران را بهتر شناخته و احساس رضایت بیشتـری از خویشتن و روابطمان در زندگی خواهیم داشت. آنچه خواندید مختصر مطالبی راجع  به مكتب اناگرام است.

خلاصه تیپ‌های شخصیتی مكتب اناگرام

کمال طلب:

از نظر اخلاق بسیار قوی هستند، از خود و دیگران انتقاد می‌كنند. فكر می‌كنند كه فقط یك راه صحیح وجود دارد. از اشتباه كردن می‌ترسند. از واژه‌های «باید» و «حتما» خیلی استفاده می‌كنند. همواره نگران آن هستند که آیا به اندازه كافی خوب هستند. شیوه تفكر افراد «همه یا هیچ» است. افرادی بسیار جدی و خشك هستند. نظافت و تمیزی نقش بسیار مهمی در زندگی اغلب آنها دارد. افرادی وقت‌شناس و خوش‌قول هستند.

امداد رسان و مهر طلب:

وقت خود را صرف نیازهای دیگران می‌كنند، در جستجوی این هستند كه دوست داشته شوند و این كار را با ضروری نشان دادن خود برای دیگران انجام می‌دهند. حمایت‌گرانی ناب هستند. از طردشدن واهمه دارند. جذب افراد قدرتمند می‌شوند و مایلند یار نزدیك یك فرد صاحب قدرت باشند.

بازیگر و ریاست طلب:

آنچه برایشان بیش از همه اهمیت دارد، موفقیت‌هایشان است. همواره به فكر برنده شدن در موقعیت‌های رقابتی هستند. در رنگ عوض كردن استاد هستند. افرادی پر كار كه خود را با كارهایی كه انجام می‌دهند می‌شناسند. به دنبال پول، پرستیژ و رفاه هستند. سعی می‌كنند وارد مقولات احساسی و عاطفی نشوند.

محزون و هنر طلب:

خواهان اموری هستند كه در دسترس نیست. ایده‌آل‌ها هرگز در اینجا و حالا نیست. معمولا غمگین هستند و خُلق متغیر دارند. اشتغال ذهنی آنها با گم شده‌ها، عاشق غایب و  امور از دست رفته است. آنچه در دسترس است، بی‌ارزش است و آنچه بدست‌آوردنش سخت است را می‌خواهند. خواستار توجه هستند و عدم توجه آنها را غمگین می‌كند. ارتباطات و جمع‌های یكنواخت برایشان كسل‌كننده است. امور تاریك و ممنوع، همیشه برایشان جذابیت دارد. حس زیبایی شناختی قوی دارند.

مشاهده‌گر و دانش طلب:

از دیگران از نظر هیجانی- عاطفه فاصله می‌گیرند. خواستار تنهایی هستند و با دیگران درگیر نمی‌شوند. افرادی كنجكاو  و نیازمند دانستن بیشتر هستند. می‌خواهند همه چیز را ببینند و از آن سردرآورند. احساسات خود را به راحتی بروز نمی‌دهند. از تظاهر كردن به شدت تنفر دارند، آنها از تحمیل متنفرند.

حامی مظلوم و عدالت طلب :

به مراجع قدرت بی‌اعتقادند و به آنها سوءظن دارند. افرادی ترسو و شكاک هستند كه بجای عمل كردن، بیشتر فكر می‌كنند. مرتب فكر می‌كنند كه در ذهن دیگران چه می‌گذرد. افرادی وظیفه شناس هستند. از نشان دادن خشم خود به شكل مستقیم می‌ترسند. یك نوع تیپ 6  ضدترس است كه سراغ فعالیت‌های مخاطره‌آمیز می‌روند.

خوشگذران و تنوع طلب:

جوانان ابدی، افرادی پرماجرا با نگرش شكم‌ پرستانه به زندگی. اهل تعهد و التزام نیستند، خواهان اختیارات زیادی می‌باشند. از نظر هیجانی همواره شاد و خلق بالاست. آنها به دیگران كمك می‌كنندكه بخش‌های زیبای زندگی را ببینند. دارای روحیه طنز هستند. از گفتگوهای عمیق اجتماعی و فرهنگی و علمی اجتناب می‌كنند. افرادی تنوع طلب هستند و شعارشان اینست كه هر چه بیشتر بهتر.

رئیس و قدرت طلب:

افرادی قوی و با قدرت، اهل مبارزه و نزاع، كه به راحتی خشم خود را نشان می‌دهند. آنها می‌اندیشند كه قدرتمندان صاحب همه چیز و لایق احترامند و ضعفا ناتوان هستند. خواهان اعمال قدرت خود هستند. آنها هیچ وقت عذرخواهی نمی‌كنند و عقاید دیگران را همواره زیر سوال می‌برند. تحمل دردشان زیاد است. نیروی زندگی عظیمی دارند. استاد آشكار كردن نقاط ضعف دیگرانند.

میانجی و صلح طلب:

دچار دوگانگی هستند، همه نقطه نظرها را می‌توانند در نظر بگیرند. نیازهای دیگران را بهتر از نیازهای خود می‌شناسند. مصلحان، مشاوران و میانجی‌های بسیار خوبی هستند. انگیزه‌های قوی ندارند، اغلب تصمیم نهایی را نمی‌گیرند. آنها هیچ چیز را دور نمی‌ریزند. همكارانی خوب و شنوندگانی پرطاقت هستند. خواهان صلح و صفا می‌باشند. با دیگران همراهی می‌كنند و با همه موافقند، و به امور جزئی و حاشیه‌ای بیش از امور مهم می‌پردازند.